Edoozone to marketplace dla szkoleń online. Platforma umożliwia znalezienie zajęć, które prowadzone są za pośrednictwem internetu. Oferty przygotowane są przez niezależnych Edukatorów, a szkolenia prowadzone są według ich autorskich programów nauczania. Marketplace umożliwia użytkownikom ocenianie i sprawdzanie opinii na temat szkoleń i Edukatorów. Edoozone nie ustala cen i nie pośredniczy w płatnościach pomiędzy Uczniem a Edukatorem
Na edoozone można znaleźć szkolenia prowadzone w formacie na żywo lub udostępniane w formie wideo. Oferta obejmuje szkolenia z zagadnień akademickich, jak również spoza szkolnego curriculum. Marketplace nie ogranicza Edukatorów w zakresie tematyki szkoleń oraz sposobów jej prezentacji. Edoozone jest miejscem otwartym na różnorodne dziedziny zajęć zgodne z prawem i zasadami etyki.
Korepetycje to zajęcia, których celem jest pomoc w opanowaniu materiału szkolnego i akademickiego. Kursy to zajęcia, na których omawiane są zagadnienia również spoza szkolnego curriculum. Sposób i zakres poruszanych tematów nie ma związku z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Edukator to osoba, która oferuje swoje szkolenia na edoozone i prowadzi je online za pośrednictwem wybranego przez siebie narzędzia do komunikacji. Aby założyć konto Edukatora i mieć możliwość wystawiania ofert, konieczna jest pozytywna weryfikacja wniosku Edukatora przez zespół edoozone.
W pierwszej kolejności zarejestruj się na platformie. Formularz rejestracyjny znajdziesz w zakładce „Zarejestruj się” lub „Nauczaj”. Po aktywacji konta użytkownika będziesz mieć dostęp do zakładki Aktywuj konto Edukatora. Wypełnij szczegółowo wszystkie pola w formularzu i prześlij go do nas, klikając przycisk „Aplikuj” na dole strony. Po zapoznaniu się przez zespół edoozone z Twoim formularzem (max. 2 dni robocze) otrzymasz od nas maila informującego o wyniku weryfikacji. Pozytywny wynik jest jednoznaczny z udostępnieniem na Twoim koncie funkcji dodawania ogłoszeń. Jeśli wynik weryfikacji jest negatywny, masz dostęp do swojego konta użytkownika i możliwość ponownej aplikacji. W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem. Chętnie Ci pomożemy!
Wystawiając szkolenie edukator określa:
  • + Kategorię szkolenia – może to być: lub
  • + Dziedzinę szkolenia – jest to przedmiot / tematyka, której dotyczy szkolenie, np.: nauki humanistyczne, zajęcia artystyczne, języki obce
  • + Typ szkolenia – jedno z dwóch do wyboru: lub
  • + Rodzaj szkolenia – na edoozone wyróżniamy 3 rodzaje szkoleń: , ,
  • + Ilość i wiek uczestników
  • + Długość zajęć – wyrażona w minutach
  • + Termin szkolenia – dni i godziny, w których odbywają się zajęcia oraz datę początku i końca szkolenia (dotyczy tylko szkolenia wielodniowego)
  • + Narzędzia do komunikacji – nazwa aplikacji lub komunikatora wybranego przez Edukatora, za pośrednictwem których odbywać się będzie szkolenie
Szkolenia odbywają się za pośrednictwem platformy lub aplikacji do wideokonferencji w czasie rzeczywistym. Uczestnicy szkolenia mają możliwość rozmawiania z Edukatorem w trakcie zajęć. Termin szkolenia jest podany w ofercie. Uczeń otrzymuje od Edukatora dostęp do szkolenia po opłaceniu szkolenia.
Szkolenie wideo polega na otrzymaniu dostępu do nagrań, na których utrwalone jest szkolenie. Materiały mogą być udostępnione jednorazowo lub cyklicznie. Kontakt z Edukatorem w sprawie szkolenia możliwy jest tylko w formie wiadomości tekstowej.
Szkolenie, które odbywa się cyklicznie w określone dni i godziny. Data zakończenia szkolenia nie jest wyznaczona. Uczniowie nie muszą uczestniczyć w zajęciach regularnie i mogą dołączyć do szkolenia na każdym etapie. Uczestnik szkolenia opłaca pojedyncze zajęcia. Ten rodzaj szkolenia jest charakterystyczny np. dla zajęć sportowych lub kółek dyskusyjnych.
Szkolenie, które odbywa się cyklicznie w określone dni i godziny. Edukator wyznacza początek i koniec szkolenia. Znana jest całkowita liczba zajęć. Uczeń, zapisując się na szkolenie, decyduje się na regularne uczestnictwo i zgadza się na opłacenie kosztu szkolenia w całości lub w ratach – zgodnie z ofertą przygotowaną przez Edukatora. Ten rodzaj szkolenia jest charakterystyczny np. dla zajęć języka angielskiego, kursu programowania.
Szkolenie, które odbywa się tylko jeden raz o określonej godzinie w określony dzień. Data rozpoczęcia jest jednocześnie datą zakończenia szkolenia.
W ofercie szkolenia w informacji „Grupa” podana jest maksymalna liczba uczestników. Edukator może również określić minimalną liczbę uczestników. Oznacza to, że zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć w sytuacji, kiedy nie zbierze się wyznaczona ilość uczestników. Wielkość grupy jest wówczas wyrażona przedziałem np. 3-5. Informacja o odwołaniu szkolenia musi być przekazana zapisanym uczestnikom najpóźniej 24h przed planowanym startem szkolenia, a poniesione koszty zwrócone Uczniom w całości.
Oferta edoozone jest kierowana do Uczniów w różnym wieku, również tych najmłodszych. Niektóre aktywności i zadania wykonywane podczas szkolenia (np. gotowanie, wycinanie) mogą wymagać pomocy osoby dorosłej. Jeśli w ofercie szkolenia znajduje się informacja: „asysta rodzica” oznacza to, że ze względów bezpieczeństwa w trakcie szkolenia potrzebna będzie obecność i pomoc osoby dorosłe.
W edoozone stawiamy na dialog i wzajemny szacunek, zwłaszcza w sytuacjach konfliktowych. Wierzymy, że większość nieporozumień wynika z braku zrozumienia, a nie złych intencji którejś ze stron. Dlatego jeśli jesteś niezadowolony z jakiegoś aspektu lub z całości szkolenia przekaż stosowną informację Edukatorowi w wiadomości prywatnej oraz propozycję rozwiązania problemu. Edukatorom bardzo zależy na zadowoleniu uczniów i z pewnością wyjdą naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Jeśli stwierdzisz, że kontakt z Edukatorem nie pomógł lub naruszone zostało prawo i konieczna jest interwencja edoozone, wyślij do nas opis problemu na: kontakt@edoozone.pl. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe.
Możliwe, że coś poszło nie tak. Skontaktuj się z Edukatorem i przedstaw potwierdzenie dokonania przelewu. Odpowiedź powinieneś dostać do 48h. Jeśli to nie pomoże, napisz do nas na: kontakt@edoozone.pl.
Materiał wideo powinien mieć od 60 do 90 sek. Zadbaj o odpowiednie światło, jakość dźwięku i tło, na którym zamierzasz być widoczny. Właściwa ostrość obrazu i wyraźny głos świadczyć będą o Twoim profesjonalizmie i zapewnią Uczniowi odpowiedni odbiór. Opowiedz o sobie w kilku zdaniach w kontekście szkoleń, które zamierzasz prowadzić. Pokaż swój entuzjazm i zaangażowanie. Mów płynnie i wyraźnie. Bądź naturalny. Postaraj się zobrazować to, o czym mówisz – użyj zdjęć lub nagrań, na których widać Cię w akcji, np. tańczącego, gotującego, zwiedzającego świat. Na koniec uśmiechnij się i zachęć odbiorców do kontaktu :) Pamiętaj, że możesz nagrać kilka wersji próbnych zanim osiągniesz oczekiwany rezultat – ostatecznie nikt się przecież o tym nie dowie ;) W razie wątpliwości napisz do nas na: kontakt@edoozone.pl.
Film nie jest obowiązkowy, ale z pewnością pomoże Ci zdobyć zaufanie odbiorców. Materiał wideo powinien mieć od 60 do 90 sek. Upewnij się, że jakość dźwięku i ostrość obrazu jest odpowiednia. Mów i zachowuj się naturalnie. Powiedz dlaczego prowadzisz oferowane szkolenie oraz jakie są jego cele. Wyjaśnij w kilku zdaniach czego i jak będziecie się uczyć. Jeśli to możliwe zaprezentuj pomoce dydaktyczne i sposób ich wykorzystania podczas zajęć. Pokaż swój zapał i znawstwo. Na koniec uśmiechnij się i zachęć odbiorców do zapisania się na Twoje szkolenie. Powodzenia!